Stoney Tark a editat pe: 16 martie 2023 8 minute de citit

"Plantarea de genetice autofloritoare în interior nu ar putea fi mai ușoară. Nu este nevoie să le transplantați și, atâta timp cât primesc mai mult de 12 ore de lumină, veți obține rezultate spectaculoase. Echipa noastră și-a făcut timp să aleagă cele mai bune 10 autogenetice de cultivat în interior, precum și lista noastră de mențiuni onorabile."

Cele mai bune soiuri de autofloră Nirvana pentru cultivarea în interior

Cultivarea plantelor de canabis în interior îi permite cultivatorului să își controleze mediul, ceea ce înseamnă că iluminatul, nutrienții, temperatura și umiditatea sunt în mâinile tale. Acest lucru deschide ușile pentru ca geneticile autofloritoare să fie cultivate folosind între 12-18 ore de iluminare intensă pentru cele mai bune rezultate.

Autofloriturile nu depind de un anumit regim de iluminare pentru a induce înflorirea, așa cum se asociază de obicei cu cultivarele cu fotoperioadă. Practic, odată plantate din semințe, autos vor vegeta timp de 4 săptămâni, înainte de a înflori automat. Cu o rezistență puternică la agenți patogeni, la stresul termic și la temperaturile scăzute, veți descoperi că autos sunt un plus excelent pentru orice cameră de cultură de interior.

Știm cu toții că puteți obține niște producții incredibile de autoflorire în exterior, dar în interior puteți vedea cu adevărat ce pot face aceste doamne autofloritoare! Cu o astfel de varietate de autoflorice cu randament mare, ușor de cultivat și cu întreținere redusă, disponibile acum, nu au existat niciodată atât de multe din care să alegi! Echipa noastră vă recomandă să plantați direct într-un recipient de dimensiuni mari și să folosiți doar iluminare HID.

1. Original Glue Auto

Începem lista noastră de top 10 cu Original Glue Auto, care este o încrucișare de Original Glue și genetică autofloritoare. O performantă superbă atunci când este cultivată în interior sub iluminare HID și cu un termen de recoltare de la sămânță până la recoltare de 9-10 săptămâni, Auto Gorilla este un must-have pentru orice cultivator de interior.

La fel ca la Original Glue, așteptați-vă ca plantele să fie de mare randament, care cresc cei mai lipicioși muguri posibili. O alegere minunată pentru artiștii de extract și o plantă de mărime medie, care va crește până la 120 cm (47 inch).

Pot fi recoltate producții de 500 g/m² (1,6 oz pe picior pătrat) atunci când sunt cultivate în interior și, dacă sunt hrănite în mod regulat, pot deveni foarte productive. Original Glue Auto este o plantă cu înflorire rapidă, ușor de întreținut și cu performanțe solide în toate condițiile.

Aroma și gustul mugurilor au un profil chimic foarte înțepător, de solvent, lipici și combustibil, care este însoțit de un efect fizic de knock-out, care vă va lăsa cu siguranță lipiți de canapea.

Descoperă semințele de Auto Glue Original Feminizat Nirvana's Original Glue.

2. Somango XXL Auto

Somango XXL Auto este o adevărată plăcere de cultivat și este o încrucișare de Somango XXL și genetică autofloritoare. Este una dintre cele mai mari auto producătoare pe care le oferim, și este recomandat să îi oferiți mult spațiu pentru a înflori.

De la sămânță până la recoltare, Somango XXL Auto va necesita între 10-13 săptămâni, în funcție de fenotip, iar plantele vor crește la o înălțime de 100-125 cm (39-49 inci). La înflorire, plantele vor afișa un amestec de mov, roz și culori tropicale.

În interior, se pot recolta producții de 450 g/m² (1,5 oz pe picior pătrat), plantele producând muguri lungi și alungite, cu tricomi de dimensiuni mari. Somango XXL Auto este simplu de cultivat și este ideală pentru un începător.

Aroma și gustul ei sunt un cocktail delicios de fructe tropicale, care este un amestec de mango, note pământii și dulci. Efectele sunt cu adevărat înălțătoare și energizante. Ea îți va induce latura creativă interioară și te va ajuta să te menții în zonă.

Descoperiți semințele de Somango XXL Auto Feminizată de la Nirvana.

3. Gelato Auto

Gelato Auto este o versiune autofloritoare magnifică a versiunii fotoperiodice câștigătoare a cupei. Creată prin încrucișarea Gelato cu genetica autofloritoare, rezultatele sunt un cultivar ușor de cultivat, care poate prelua cantități mari de nutrienți și care crește muguri excepțional de înghețați.

Un performer solid în interior și în exterior, și cu o înălțime finală de 90-120 cm, Gelato Auto este potrivită pentru spațiile de interior și în special pentru configurațiile SOG.

Se pot recolta 500 g/m² (1,6 oz pe picior pătrat), într-un interval de timp de 8-9 săptămâni de la plantare. O cultură autofloritoare rapidă, ideală pentru cultivatorii de interior care caută un timp rapid între recolte.

Gelato Auto are un gust și o aromă de vanilie, prăjituri, condimente și pământ care îți linge buzele. Deschiderea unui borcan cu această floare va umple orice încăpere cu un miros de muguri de înaltă calitate care îți va întoarce capul. Efectul este optimist, vesel, fericit și cu o stare de spirit total relaxată.

Descoperiți semințele de Gelato Auto Feminizată de la Nirvana.

4. Lemon OG Haze Auto

Pentru iubitorii de Haze, am adăugat pe listă OG Lemon Haze Auto. O încrucișare de genetică autofloritoare și Lemon OG Haze. Așteptați-vă la plante mari producătoare, care vor crește până la 120 cm (47 inch).

Unele fenotipuri pot avea nevoie de 10 săptămâni înainte de recoltare și vor înflori cu muguri ascuțiți, denși și glazurați, de culoare verde-strălucitor. Structura de creștere va fi deschisă, cu mult spațiu între internoduri, deci o tulpină excelentă pentru a fi antrenată în primele 3 săptămâni.

În interior, se pot recolta producții de 400 g/m² (1,3 oz pe picior pătrat) la fiecare 70 de zile. De asemenea, ea poate suporta cantități mari de nutrienți și, atunci când este cultivată cu hidro, poate merge cu adevărat la maxim în ceea ce privește randamentul.

Efectele ei sunt de inimă, energice și profund motivaționale. O modalitate excelentă de a vă începe zilele aglomerate!

Descoperiți semințele de Lemon OG Haze Auto Feminizată Lemon OG Haze de la Nirvana.

5. Super Skunk Auto

Super Skunk Auto este o Super Skunk de școală veche încrucișată cu genetică autofloritoare. Este o autofloritoare cu înflorire rapidă, care rezistă foarte bine la stresul termic și la iluminatul intens.

Una dintre plantele noastre auto mai ușor de cultivat, care este perfectă pentru cultivatorii începători. Deoarece majoritatea plantelor vor termina la 100 cm (39 inch) înălțime. Super Skunk Auto va avea nevoie de 10-11 săptămâni înainte ca plantele să fie gata de recoltare.

În interior, sunt posibile producții de până la 400 g/m² (1,3 oz pe picior pătrat) și vă sfătuim să vă asigurați că filtrele dvs. de carbon lucrează peste program cu acest cultivar puternic.

Aroma și gustul pot fi descrise ca fiind Skunk, înțepătoare, pământești, cu nuanțe gazoase. Efectele ei sunt amestecul perfect de indica și sativa, așa că sunt bine echilibrate și perfecte pentru dimineața și ziua.

Descoperiți semințele Super Skunk Auto Feminizate de la Nirvana.

6. Girl Scout Cookies Auto

O versiune autofloritoare a multiplei câștigătoare de cupe Girl Scout Cookies, realizată prin încrucișarea geneticii autofloritoare cu o plantă femelă Cookies. Ea rămâne joasă și este ușor de cultivat, necesitând aproape zero întreținere odată ce crește.

De la sămânță până la recoltare, timpul de înflorire va dura 10 săptămâni, iar plantele vor ajunge la 90 cm (35 inci). Mugurii vor avea o nuanță purpurie și, în ultimele 3 săptămâni, vor începe să se adune și să se umfle.

În interior, Girl Scout Cookies Auto poate recolta până la 450 g/m² (1,5 oz pe picior pătrat). O tulpină excelentă pentru spații mici și un producător de terpene de elită. Am recomandat acest cultivar cultivatorilor debutanți datorită naturii sale ușor de cultivat.

Gustul și aroma ei sunt profilul clasic de Cookie, care se mândrește cu o aromă puternică, de vanilie, condimentată, de aluat de biscuiți, cu un efect care te va ține drogat într-o stare fericită și euforică.

Descoperă semințele auto feminizate Girl Scout Cookies de la Nirvana.

7. White Widow Auto

O legendă de școală veche care poate fi cultivată în aproape toate condițiile. White Widow Auto a fost realizată prin încrucișarea mamei noastre White Widow cu genetica autofloritoare.

Așteptați-vă la cantități excesive de producție de rășină, ceea ce o face ideală pentru producătorii de hașiș sau artiștii de extracte. Cu o dată de recoltare de la plantare de 11-12 săptămâni, plantele vor crește de dimensiuni medii și se vor maturiza la o înălțime între 90-120 cm (35-47 inch)

În interior se pot produce 450 g/m² (1,5 oz pe picior pătrat) de muguri de calitate superioară, cu o cantitate mare de zahăr de înaltă calitate. Una dintre cele mai rezistente și mai ușor de cultivat autohtone pe care le oferim și o necesitate pentru începători.

Aroma și gustul mugurilor de White Widow Auto este un amestec de condimente de școală veche, ierburi, flori, cu note lemnoase și picante. Efectele ei sunt limpezi, concentrate și cerebrale. O alegere înțeleaptă pentru dimineața și ziua.

Descoperiți semințele de White Widow Auto Feminizată de la Nirvana.

8. Blue Cheese Auto

Blue Cheese Auto este o autohtonă cu dominantă indica, căreia îi place să rămână scurtă, cu un timp de înflorire rapid. O alegere excelentă pentru cei care au nevoie de un cultivar cu înflorire rapidă, cu gust și aromă superbe. O încrucișare de Blue Cheese și genetică autofloritoare.

Plantele vor crește până la 100 cm înălțime, ceea ce o face să fie o plantă de dimensiuni medii, ideală pentru spațiile interioare mici. Spațiul internodal va fi scurt și strâns, tipic unei indica, cu un timp de înflorire de 9-10 săptămâni

300 g/m² (1 oz pe picior pătrat) poate fi obținut în interior; cu toate acestea, vă sfătuim fie să plantați un volum mare de plante în cadrul unui sistem Sea of Green, fie să antrenați plantele în primele 4 săptămâni pentru a ajuta la creșterea randamentului.

Gustul și aroma ei pot fi descrise ca fiind înțepătoare, cremoasă, de afine cu flori și dank. Fiți atenți când fumați această auto, deoarece vă poate da gata cu potența ei și vă poate stinge luminile.

Descoperiți semințele de Blue Cheese Auto Feminizată Nirvana's.

9. Amnesia Haze Auto

Am decis să adăugăm Amnesia Haze Auto pe listă, deoarece a devenit cu ușurință Haze-ul favorit al Europei de fumat și cultivat. O încrucișare de Amnesia Haze și genetică autofloritoare, vă puteți aștepta la producții mari într-un timp de 11-13 săptămâni de la plantare.

Un performer strălucitor atunci când este plantată în interior, sub iluminare HID, majoritatea plantelor terminând în jurul a 120-150 cm (47-59 inci) înălțime. Este posibil să aibă nevoie de o anumită întreținere și susținere, datorită dimensiunii și staturii sale mari.

La recoltare, se pot obține producții de până la 400 g/m² (1,3 oz pe picior pătrat).între 77-91 de zile. Ea poate primi cantități mari de nutrienți organici sau hidroponici și vă va răsplăti cu cocoloașe grase și voluminoase.

Gustul și aroma pot fi descrise ca un amestec de portocale, citrice, mango cu o dulceață pământie. Efectul produs de Amnesia Haze Auto este alert, concentrat, motivat și energizat.

Descoperiți semințele feminizate Amnesia Haze Auto de la Nirvana.

10. Zkittlez Auto

Încheiem această listă cu o versiune autofloritoare a Zkittles. Acest cultivar a fost creat prin încrucișarea unor genetici autofloritoare, pentru a produce o plantă care durează 11-13 săptămâni de la plantare.

Una dintre cele mai mari producții auto de pe piață, cu un profil terpenic excepțional de complex. Zkittles Auto va produce plante care vor avea între 100-120 cm (39-47 inch) și sunt ușor de întreținut odată ce începe înflorirea.

La recoltare, se pot obține producții de până la 500 g/m² (1,6 oz pe picior pătrat), așa că vă sfătuim să îi oferiți mult spațiu atunci când înflorește. Un producător mare de muguri verzi strălucitori, tropicali, dulci și cu miros dulceag.

Aroma și gustul sunt un amestec de bomboane de magazin dulce, căpșuni, banane, citrice cu nuanțe dulci. Un gust cu adevărat încântător, care are un efect de bine, euforic și echilibrat, perfect pentru ziua.

Descoperiți semințele Nirvana's Feminized Zkittlez Auto.

Mențiuni de onoare

Poate că acestea nu au intrat în Top 10, totuși, AK48 Auto, Aurora Indica Auto, Critical Auto și Jock Horror Auto sunt niște autogame excelente pentru a fi cultivate în interior.

Cultivarea plantelor de canabis autofloritoare poate fi o experiență care îți deschide ochii ca cultivator. Nu numai că poți vedea cât de versatile și incredibile au devenit plantele de canabis, dar poți învăța multe despre ciclul de viață al plantei, de la semințe până la recoltă. Dacă nu sunteți încă pregătit să umpleți o cameră cu autos, atunci vă recomandăm cu tărie să plantați câteva în camera de vegetație (18/6) pentru a vă asigura o recoltă bună în timp ce așteptați cealaltă cultură.


Stoney Tark

Stoney Tark este implicat în domeniul canabisului de peste 15 ani. În acest timp, a devenit redactor-șef al revistei de lungă durată Soft Secrets, poziție pe care a deținut-o în ultimii zece ani, pe lângă faptul că a scris pentru toate celelalte publicații principale.

Autor al cărții Stoney Tark's Top Tips on Growing Cannabis, gazda Podcastului The Roll Models, crescător și sponsorizat de SANlight LED. Stoney este bine versat în multe sisteme și metode de cultivare, inclusiv în materie de culturi organice, hidroponice, reproducere și producție de hașiș.

Cunoscut în rândul publicului pentru defalcările sale ușor de înțeles și detaliate ale tuturor lucrurilor legate de canabis.


Popular articles by Stoney Tark

Top 10 soiuri Kush de cultivat pentru începători

Top 10 cele mai bune soiuri de interior cu cel mai bun randament

Top 10 cele mai bune autoflori pentru a crește în interior

Top 10 Cele mai bune soiuri de buruieni de climă rece

Top 10 Cele mai bune tulpini pentru climatele calde și uscate

Top 10 cele mai bune soiuri pentru a crește în interior

Descoperă soiurile noastre de top Sea of Green pentru delicii fericite!

De ce ar trebui să alegeți Nirvana Seeds

Semințe ușoare, mai potrivite pentru începători

Ar trebui să cumpăr semințe femele sau autofloră?

Ce semințe Nirvana sunt cele mai bune pentru mine?

Ce soiuri ar trebui să aleg ca începător

Cum se germinează semințele de marijuana?

Diferențe între semințele obișnuite și cele feminizate

7 moduri de a obține cele mai mari producții în interior

Cum se spală plantele de canabis și care sunt beneficiile

Înțelegerea umidității și a temperaturii în timpul 18/6

10 Sfaturi pentru pregătirea plantării în aer liber în 2022

5 sfaturi pentru a obține cei mai buni muguri de canabis cu gust bun

7 sfaturi pentru a face hașiș cu canabisul tău de canabis

Cultivarea succesului: Soiurile alese de Alice pentru a prospera în paradisuri compacte

Gemene de seră: Soiuri de top pentru o recoltă abundentă în seră

Unele dintre soiurile noastre preferate în aer liber

Soiuri de canabis cu randament ridicat: Alegerile noastre de top

Sfaturi pentru pregătirea pentru a planta în aer liber

Alegerea fericirii Semințe Nirvana: Găsirea soiului perfect pentru tine

Când să începeți să hrăniți răsadurile de marijuana

Un gust de toamnă: Rețete de dovleac cu infuzie de canabis

Deficiențe nutritive: Ce trebuie să faceți atunci când plantele dumneavoastră sunt înfometate!

Recomandări de Black Friday pentru cultivatorii casnici

Alegerea tulpinii potrivite de autofloră: Un ghid pentru a selecta perechea perfectă

Choosing the Right Autoflower Strain: A Guide to Selecting Your Perfect Match

Avantajele cultivării canabisului Autoflower

Îmbunătățirea creșterii canabisului: Arta tăierii acadelelor