Nirvana Shop acceptă mai multe metode de plată, fiind Transfer bancar, Bani de hârtie (numerar), Criptomonede și Card de credit.

Verificarea criptomonedelor

Dacă alegeți să plătiți cu o Criptomonedă, cum ar fi Bitcoins, veți fi redirecționat către furnizorul nostru de plăți în criptomonede. Pagina vă va arăta adresa Bitcoin pe care trebuie să o utilizați pentru plată. Aceasta este o adresă unică, care este utilizată doar pentru comanda dvs.

În general, plata trebuie efectuată într-un interval de timp de 15 minute. Motivul este că valorile criptomonedelor se schimbă constant. După efectuarea plății, statutul comenzii dvs. va fi setat automat la "plătit" (de obicei, în următoarele 15 minute).

În cazul în care plata este efectuată după cele 15 minute, plata se va efectua în continuare, dar trebuie să verificăm manual plata. Acest lucru se întâmplă de obicei în aceeași zi sau în următoarea zi lucrătoare.

Criptomonede acceptate:

Bitcoin
Ether Classic
Litecoin
DASH
Ethereum
Monero
Zcash
Dogecoin

Card de credit

Alegerea creditului ca opțiune de plată este rapidă, ușoară și sigură. Toate informațiile dvs. personale sunt criptate prin SSL (Secure Socket Layer) în timpul procesului de plată. În cazul în care cardul de credit sau banca dvs. nu permite tranzacții în străinătate, vă rugăm să contactați banca sau compania de carduri de credit și să le cereți să elimine restricția.

Vă rugăm să nu precizați natura achiziției dumneavoastră.

Vă rugăm să rețineți că opțiunile de plată diferă în funcție de țară și regiune, care vor fi prezentate la finalizarea comenzii.

Detaliile care vor apărea pe extrasul de cont vă vor fi prezentate după finalizarea comenzii.

Informații privind plata și starea comenzii

Comenzile sunt actualizate automat pentru a arăta în ce parte a procesului se află. Vă vom trimite automat un e-mail pentru a vă anunța. Dacă, din întâmplare, ați ratat acest e-mail, puteți oricând să navigați în contul dvs. și să deschideți istoricul comenzilor pentru mai multe informații.

Lista cu toate statusurile:

În așteptare de plată
Așteptând ca plata să ajungă la Nirvana Shop
În așteptare de aprobare
În așteptarea aprobării plății de către echipa noastră de management
Așteptând confirmarea Crypto
Așteptând validarea plății de către echipa noastră de management
Plătit
Plata dvs. a fost validată
Departamentul de ambalare
Comanda dvs. se află în prezent în departamentul nostru de ambalare
Gata de a fi expediată
Comanda dvs. este ambalată și gata de expediere
Expedită
Comanda dvs. a fost expediată
Închisă (retrimisă)
Comanda dvs. a fost retrimisă
Returnare în curs
Comanda dvs. a fost returnată către noi
Rambursată
Plata dvs. a fost returnată
Anulată
Comanda dvs. este anulată
Rambursare de debit
Ați depus o rambursare de debit
În așteptare
Comanda dvs. a fost pusă în așteptare
Eroare de plată*
A apărut o eroare de plată, vă rugăm să încercați din nou!
Plată refuzată*
Plata dvs. a fost refuzată, vă rugăm să încercați din nou!

*Eroare de plată/Payment Declinat sunt rezultatul unei erori aleatorii provocate de furnizorul de servicii de plată. Nu trebuie să vă faceți griji, acest lucru înseamnă pur și simplu că tranzacția nu a fost finalizată. Nu se pierde niciun ban și nu se va percepe nicio taxă. Puteți încerca din nou în siguranță!

Dacă simțiți că este o greșeală, nu ezitați să contactați serviciul nostru de asistență.

Instrucțiuni de transfer bancar

Atunci când alegeți Transfer bancar ca opțiune de plată, luați în considerare utilizarea unui cont de internet banking sau vizitați banca locală pentru a efectua un transfer bancar internațional. Este posibil ca banca dvs. să perceapă o taxă suplimentară. Transferurile bancare pot dura până la 5 zile pentru a ajunge la destinație. Asigurați-vă că includeți numărul comenzii dvs. în detaliile transferului, astfel încât să putem face corespondența între plata dvs. și comandă.

În prezent, nu putem accepta transferuri bancare din Myanmar, Coreea de Nord, Sudan, Siria, Iran și Cuba.

Detaliile care vor apărea pe extrasul dvs. de cont vă vor fi afișate după finalizarea comenzii.

NOTĂ IMPORTANTĂ

Unele servicii bancare, cum ar fi ZELLE, INTERAC sau POPMONEY, acceptă plata la o adresă de e-mail. Noi NU vom primi plata dacă o trimiteți la adresa noastră de e-mail.

Informații privind transferul bancar:

Numele titularului contului:

Nirvana-Shop

Numărul de cont (IBAN):

NL43 INGB 0001 7135 27

SWIFT (BIC):

INGBNL2A (alternativ INGBNL2Axxx)

Adresa băncii:

ING Bank NV

888 Bijlmerplein

1102 MG Amsterdam, N-H

Țările de Jos

Referință:

Numărul comenzii dvs.

Adresa magazinului Nirvana:

Themis

Munterslaan 4a

2014 KW Haarlem, N-H

Țările de Jos

Adresa de e-mail:

info@nirvanashop.com

Număr de telefon:

+ 31 88 NIRVANA

Instrucțiuni de plată cu bani de hârtie (numerar)

Asigurați-vă că banii dvs. nu pot fi detectați, ascunzându-i, de exemplu, într-o felicitare. Adăugați doar bani de hârtie, deoarece monedele sunt ușor de detectat și dorim să evităm ca plata dvs. să fie furată pe drum. Monedele acceptate pot fi găsite în tabelul de mai jos. Vă rugăm să rețineți: trimiterea de numerar se face pe propriul risc.

Instrucțiuni în 5 pași:

Ascundeți suma totală a comenzii dvs. într-o felicitare, astfel încât să nu fie detectată cu ușurință (doar bani de hârtie)

Adăugați numărul comenzii dvs. pentru ca noi să putem corela plata cu comanda dvs. Numărul comenzii este format din 8 cifre, începând cu #33...

Puneți felicitarea cu banii într-un plic și sigilați-l. Scrieți următoarea adresă pe plic:

Adăugați următoarea adresă:

Themis

Munterslaan 4a

2014 KW Haarlem

Țările de Jos

Scrieți propria adresă pe plic, astfel încât scrisoarea să poată fi returnată în cazul în care ceva nu merge bine

Evitați să folosiți corespondența recomandată; corespondența recomandată cu bani va fi confiscată de vama olandeză.

Monedele acceptate pentru bani de hârtie:

$
Dolarul american
EURO
Zloty
Liră sterlină britanică*
$C
Dolar CAD

*Vă rugăm să rețineți că putem accepta numai bancnote în GBP de la Banca Angliei. Bancnotele emise de alte bănci, cum ar fi Royal Bank of Scotland, nu pot fi acceptate.